budowa domu

O naszych czterech ścianach, remontach, dekorowaniu wnętrz. Pisz śmiało, jeśli potrzebujesz rady.
Zdebski

Re: budowa domu

Post autor: Zdebski »

To ja rozpocznę. Jeśli o mnie chodzi to mega wybór artykułów budowlano-wykończeniowych znalazłem w niezłych cenach w Mrówce w Nasielsku. Sporo rzeczy tam kupicie, w tym glazurę, terakotę, farby i tynki, drzwi i podłogi, okna i rolety. Jest wiele więcej, konkrety sprawdźcie sobie na żywo albo zerknijcie na wstępie na ich stronę internetową https://www.mrowkanasielsk.pl/oferta/ Ja zdecydowanie większą część materiałów budowlanych u nich właśnie kupiłem.
derekowski

Re: budowa domu

Post autor: derekowski »

Porządnej jakości surową tarcicę a także gotowe produkty: więźbę dachową czy stolarkę okienną możecie zamówić w tartaku Tomax z miejscowości Osowa z lubelskiego. My u nich właśnie zamawialiśmy drewno i to był dobry wybór, bo jakość mają bardzo w porządku a przy tym ceny nieprzesadzone. Odsyłam do ich strony internetowej: https://www.tartak-krawczyk.pl/kontakt.html Gwarantują dowóz zakupionego materiału i wykonują też usługi tartaczne na zlecenie jak przecieranie drewna.
Arek

Re: budowa domu

Post autor: Arek »

To ja z kolei z innej strony zacznę, od podstaw, bo od badań gruntu. Koniecznie o tym pomyślcie, bo tego rodzaju badania są bardzo istotne przed rozpoczęciem budowy, zdecydowanie lepiej wiedzieć na czym się buduje. Gdybyście potrzebowali namiarów na firmę ze Szczecina, która wykonuje badania gruntu to taką solidną firmą jest Przedsiębiorstwo Geologiczne Geoprojekt https://geoprojekt.szczecin.pl/oferta/ U nas szybko i sprawnie zajęli się czym trzeba, nie czekaliśmy długo na wyniki badań i potem ze spokojem mogliśmy ruszyć z budową.
aret

Re: budowa domu

Post autor: aret »

U nas już budowa jest w ostatecznym etapie, bo wykańczamy wnętrz. Malujemy ściany, układamy panele, już częściowo mamy nawet meble. Materiały potrzebne do wykończenia kupiliśmy online, w dobrej cenie znaleźliśmy je w sklepie internetowym arsen24.pl: https://www.arsen24.pl/sklep/malowanie.php Sklep jest zdecydowanie godny polecenia, bez problemu można zrobić tam kompleksowe zakupy w korzystnej cenie. My z naszych jesteśmy całkowicie zadowoleni, wszystko przyszło szybko, chociaż wiadomo, ze sporo tego było.
mickn

Re: budowa domu

Post autor: mickn »

Mamy dużą działkę, ale dom chcieliśmy mieć raczej mniejszy, skromniejszy. Oczywiście jest w nim wystarczająco dużo miejsca. Zależało nam jednak na tym, by na reszcie działki zorganizować fajny ogródek i basen. Jeżeli chodzi o basen i akcesoria do niego, to wszystko kupiliśmy online, ze sklepu internetowego z firmy Pool Design Company https://www.pooldesign24.com/baseny Oni tam mają wiele różnych basenów do wyboru, zadaszenia do nich, na których nam bardzo zależało, pompy, filtry, itp. Ceny mają atrakcyjne, a dostępne tam artykuły są wysokiej jakości, polecam.
Kanka

Re: budowa domu

Post autor: Kanka »

Jeśli macie tylko możliwość zainwestować w ekologiczne rozwiązania to naprawdę warto - zdecydowanie odczujecie to w wysokości rachunków za ogrzewanie czy energię. Firma budowlana https://bud-kent.pl/firma-budowlana/ Bielsko-Biała BUD-KENT ma w swojej ofercie szereg ekologicznych rozwiązań dla budownictwa, w tym także fotowoltaikę. Osobiście polecam tę firmę budowlaną Bielsko-Biała, są to prawdziwi fachowcy, którzy doskonale znają się na swoim fachu i wydaje mi się, że to najlepsza firma budowlana Bielsko-Biała w tej okolicy.
mili20

Re: budowa domu

Post autor: mili20 »

A jak na przykład widzicie aranżacje małych kuchni w bloku ? My mieliśmy się budować, ale na razie to idzie w daleki niebyt, bo jednak to zbyt wiele kosztuje. No i mam nadzieję, że będzie to dla mnie wskazówką, jak rozwiązać co nieco i jak sobie z tym poradzić. Każda podpowiedź jest dla mnie ważna.
rysiaa

Re: budowa domu

Post autor: rysiaa »

Myślę, że przy okazji warto tutaj wspomnieć o firmie ATASZEK , która oferuje specjalistyczne kleje. Przy budowie nieraz będą potrzebne artykuły do połączenie różnych elementów, także warto mieć w tym wypadku na uwadze firmę https://ataszek.pl/105-kleje-do-drewna . Bo tam możecie kupić coś mocnego, dobrze trzymającego.
gumisia

Re: budowa domu

Post autor: gumisia »

Budując dom, to wiadomo, że wiele aspektów trzeba mieć na uwadze... Jak chodzi o mnie, to właśnie w planach mam tutaj https://roletywiral.pl/kontakt.html skontaktować się teraz z firmą , która oferuje jak się dowiedziałam bardzo dobre rolety. Jestem ciekawa co mi zaproponują?
carmella

Re: budowa domu

Post autor: carmella »

A jak mam niskie poddasze to jakie wykonać ocieplenie domu? Czy ktoś z was może się zna w tym kierunku? Co możecie napisać mi przykładowo o firmie EkoCeluTerm - ponieważ znalazłam ich w sieci i nie powiem, bo ich oferta nawet mnie zainteresowała.
pannapianna

Re: budowa domu

Post autor: pannapianna »

Jeśli zapytam Was o farby do elewacji zewnętrznych cena jaka Was odstrasza od zakupu? Wiecie, dla mnie to jest ważne, bo jak wiadomo, wszystko ma swoje granice, a jeśli chodzi o mnie, to na pewno będę szukać możliwości. Ale skoro się na tym nie znam, to może pomożecie?
alicjaa

Re: budowa domu

Post autor: alicjaa »

A na jakim już jesteście etapie budowy? U mnie już pracy poszły nieco do przodu i teraz chcę zgłosić się do firmy https://pompyciepla-wroclaw.pl - która zajmuje się instalacjami hydraulicznymi oraz grzewczymi. Czas wykonać poszczególne przyłącza itd.
ODPOWIEDZ