Dom pod Warszawą

O naszych czterech ścianach, remontach, dekorowaniu wnętrz. Pisz śmiało, jeśli potrzebujesz rady.
Awatar użytkownika
laura_76
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2021, 19:10

Dom pod Warszawą

Post autor: laura_76 »

Słuchajcie, czy ktoś z Was kupował ostatnio dom w okolicach Warszawy? Zależy mi na tym, żeby kupić już gotowy dom, od dewelopera, żebym sama nie musiała ogarniać wszelkich formalności związanych z budową, bo po prostu nie mam na to czasu. Znalazłam piękne Osiedle Dynastia które buduje się w okolicach Nadarzyna i nie ukrywam, że mocno mnie do siebie przekonuje. Blisko stolicy, a jednak fajna, zielona okolica i cisza, której na pewno mi brakuje po wielu latach mieszkania przy Marszałkowskiej ;)
qwe

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: qwe »

laura_76 pisze: 27 lis 2021, 6:59 Słuchajcie, czy ktoś z Was kupował ostatnio dom w okolicach Warszawy? Zależy mi na tym, żeby kupić już gotowy dom, od dewelopera, żebym sama nie musiała ogarniać wszelkich formalności związanych z budową, bo po prostu nie mam na to czasu. Znalazłam piękne Osiedle Dynastia które buduje się w okolicach Nadarzyna i nie ukrywam, że mocno mnie do siebie przekonuje. Blisko stolicy, a jednak fajna, zielona okolica i cisza, której na pewno mi brakuje po wielu latach mieszkania przy Marszałkowskiej ;)
Ja chcę kupić. Dzięki za polecenie, chociaż bardziej myślałam o południu województwa mazowieckiego, no ale jeśli to okazja, to chętnie zerknę. Powiem Ci tylko, że ciężko mi będzie się przeprowadzać. No, ale wymienię klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, zamki i mieszkanie będzie można wynajmować. To też przecież stały dochód.
klaska

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: klaska »

"Słuchajcie, czy ktoś z Was kupował ostatnio dom w okolicach Warszawy? Zależy mi na tym, żeby kupić już gotowy dom, od dewelopera, żebym sama nie musiała ogarniać wszelkich formalności związanych z budową, bo po prostu nie mam na to czasu. Znalazłam piękne Osiedle Dynastia które buduje się w okolicach Nadarzyna i nie ukrywam, że mocno mnie do siebie przekonuje. Blisko stolicy, a jednak fajna, zielona okolica i cisza, której na pewno mi brakuje po wielu latach mieszkania przy Marszałkowskiej ;)"


Mam nadzieję, że znajdziesz swój idealny dom i tego Ci jak najbardziej życzę. Pamiętaj jednak, by go odpowiednio wyposażyć. W tym względzie na pewno pomoże Ci nakładka na materac https://materacnawymiar.pl/pl/c/Nakladki-na-materace/31 . Dzięki niej spędzisz najlepsze godziny w łóżku, a sen będzie komfortowy i w pełni się zregenerujesz.
tiol

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: tiol »

Z jednej strony kupno gotowego domu to może być wygodne rozwiązanie, ale z drugiej, jest później kłopot z tym, że nie wszystko, na przykład układ funkcjonalny, czy wielkość łazienek, itp., ci odpowiada. My oglądaliśmy wiele gotowych domów, zanim zdecydowaliśmy się na budowę własnego. Też nie chcieliśmy długo czekać, dlatego postawiliśmy na dom pasywny i energooszczędny, z wykorzystaniem prefabrykatów. Postawienie takiego domu zajęło firmie BEE HOUSE TECHNOLOGY RISTEL z Warszawy naprawdę mało czasu. Pracowali szybko, bez problemu uzgodniliśmy z nimi wszystkie terminy, cenę, itp., a oni się tych warunków później trzymali. Dom jest oczywiście całoroczny, budowę zakończyli na stanie pod klucz, czyli w zasadzie po zakończeniu ich prac, w mogliśmy tam od razu zamieszkać. Cenowo wyszło korzystnie, firma wykonała kawał dobrej roboty.
zass

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: zass »

Kupiliśmy dom pod Warszawą. Inwestycja super, deweloper obiecywał złote góry, a dostaliśmy dom z krzywymi ścianami i podłogami. No nie ma szans, że tego budowlańcy nie zauważyli, nawet bez poziomicy było to widać. Oczywiście chcieliśmy uzyskać odszkodowanie, zgłosiliśmy się więc po pomoc do firmy KOMPENSATA https://www.kompensata.com.pl/szkody-deweloperskie.html z Rudy Śląskiej. Tam pracuje cały zespół specjalistów, który zna się na takich sprawach, oni pomogli nam faktycznie uzyskać rekompensatę od dewelopera. Są skuteczni, zdecydowanie ich polecam.
Gość

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: Gość »

Nasz dom był ostatni i ten deweloper nie ma obecnie więcej domów do sprzedania, przykro mi. Trafiliśmy na ofertę przypadkiem i szybko działaliśmy, bo domy sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Oczywiście musieliśmy także później załatwić formalności prawne, czyli udać się do notariusza. Skorzystaliśmy z usług kancelarii notarialnej notariusza Łukasza Górskiego https://www.notariusznawoli.com/czynnosci-notarialne na warszawskiej Woli. Z jego usług korzystaliśmy już wcześniej, jak sami sprzedawaliśmy działkę, to bardzo dobry specjalista, serdecznie go polecam.

standy w sercu
lotka

Re: Dom pod Warszawą

Post autor: lotka »

nie słyszałam o niedrogich domach pod Warszawą ale może dlatego że jak we Wrocławiu poszukuję nieruchomości, bo tu na Jagodnie powstaje bardzo atrakcyjne osiedle Enklawa gdzie mają być bardzo fajne, przestronne domy
ODPOWIEDZ